Terms Of Services

 شبکه همرسانی مکانبین شبکه ای مرتبط با حوزه گردشگری و سفر است که هدف از آن ایجاد آرشیو عکس، از مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری و حال و هوای سفر در ایران است. این شبکه که از اول اردیبهشت سال 1394 راه اندازی شده است، فضایی است برای عکاسان و گردشگرانی که به این حوزه علاقمندند و می خواهند با ایجاد پروفایلی در شبکه همرسانی مکانبین  (مکانبینی ها) که مرتبط با سایت گردشگری ایران - مکانبین است عکس های خود را از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری و طبیعی ایران به روایت خود ثبت کنند.

از این رو تنها عکس های مرتبط با طبیعت، مکان های تاریخی و سفر در این شبکه همرسانی ثبت خواهند شد و از آنجا که مخاطبین این سایت (چه اعضا و چه بازدیدکنندگان) به این منظور سایت را برای بازدید انتخاب می کنند لذا تقاضا داریم اعضای سایت به حوزه های تخصصی در این شبکه احترام بگذارند و از گذاشن عکس های نامرتبط با این حوزه خودداری کنند در غیر این صورت ما ناچار به حذف آن عکس ها خواهیم بود.

شرایط خدمات شبکه همرسانی مکانبین :

هر عکاس/گردشگر در هر روز می تواند تنها 2 عکس بارگذاری نمایدـ
ـ عکاس/گردشگر می تواند لوگوی خود را در عکس قرار دهد اما سایز و فرمت این لوگو می بایست متناسب با عکس باشد بدین معنا که لوگو نباید موجب آزار بیننده باشد.
ـ هر عکس بايد بصورت فايل مستقل آپلود شود و نبايد دو عکس يا بيشتر در يک کادر چيده شوند.
ـ عکس‌هاي بدون کيفيت (فاقد رنگ و نور و ویرایش مناسب) و یا ترکیبی از چند عکس در هم و  مغاير با عرف عمومي حذف خواهند شد.
ـ ارسال اثر توسط عکاس/گردشگر به منزله قبول مالکيت اثر و اصالت آن تلقي مي‌شود، ارسال کننده در همه اشکال حق امتياز و حق مالکيت معنوي اثر مسئول بوده و عواقب حقوقي آن را نيز بر عهده خواهد داشت.
ـ مکانبین خود را مقید می داند در استفاده و اشتراک گذاری عکس های کاربران، در سایت ها و شبکه های اجتماعی، لوگو و نام عکاس را درج نماید.

 ـ حداقل سایز قابل قبول در ضلع بزرگ 1000 پیکسل  و حداکثر سایز 2500 پیکسل در ضلع بزرگ است
ـ عکس های با حجم بیش از 2 مگابايت، امکان ارسال ندارند.

توجه داشته باشید عکس هایی که ویژگی های زیر را داشته باشند به دلیل اهمیتی که شبکه همرسانی مکانبین به کیفیت عکس و شبکه می دهد، حذف خواهند شد.
ـ عکس های کوچک و کم کیفیت
ـ عکس های نامرتبط با دسته بندی ها (حوزه های گردشگری، طبیعت و سفر)
ـ عکس هایی که طبق "گزارش" دیگران، مطابق با عرف عمومی جامعه نیست.
ـ عکس هایی که متعلق به دیگری است و عکاس/گردشگر تخطی کرده و آن را با نام خود ارسال کند.

ـ لطفا عکس هایی را بارگذاری کنید که نمای معرف بیشتری دارند، تنها در بخش " گیاهان و حیوانات سرزمین من" با ذکر نام و توضیح درباره آن گیاه یا حیوان می توانید عکس های نمای بسته را بارگذاری کنید

ـ به عکاسان حرفه ای پیشنهاد می کنیم تاریخ و سایر فیلدهای مرتبط با هر عکس را تکمیل نمایند تا شبکه همرسانی مکانبین مرجعی برای ثبت و نشان مالکیت آنها باشد تا حقوق مولف (عکاس) را بیش از پیش در ایران رواج دهیم.

حق مولف و سایر نکات مهم شبکه

حق مولف یا کپی رایت در فضای مجازی، خصوصا در ایران، همیشه شکننده بوده و متاسفانه این حق و حقوق رعایت نمی شود و مرجعی هم برای رسیدگی وجود ندارد از این رو شما با قرار دادن عکس های خود این احتمال را می دهید که ممکن است عکس شما توسط دیگران بدون رفرنس به نام شما یا شرکت شما یا... در جای دیگری مورد استفاده قرار بگیرد از این رو روی صحبت ما با کسانی است که رعایت حق کپی رایت، را جز شخصیت شهروندی خود می دانند.

ـ لطفا عکس های ارسالی متعلق به خودتان باشد چرا که فرستادن عکس دیگران با نام خود نشان از خودکم بینی است که شایسته "شبکه همرسانی مکانبین" نیست.

ـ لطفا عکس های مرتبط با گردشگری و سفر در ایران بارگذاری (آپلود) کنید و به خاطر حوزه تحصصی سایت و رعایت وقت و انتخاب دیگران برای دیدن سایت، از گذاشتن عکس های نامرتبط با این حوزه خودداری کنید.

ـ لطفا عکس های خود را با رعایت قوانین و عرف ایران قرار دهید چرا که بسته شدن این سایت مانع دسترسی طیف گسترده ای به آن خواهد شد و این موجب ادامه نقص موجود در حوزه گردشگری یعنی کمبود آرشیو عکس در این حوزه خواهد شد.

ـ گرفتن عکس از زندگی خصوصی دیگران یا عدم رضایت دیگران امری اخلاقی است که به تصمیم شما بستگی دارد اما انتشار آن در وب امری حقوقی است که تقاضا داریم از این کار اجتناب کنید.

ـ در صورت دیدن عکس های مخالف با شرایط و قوانین سایت یا عکس هایی که مالک آن هستید اما دیگران آن را با نام خود قرار داده اند می توانید از طریق منوی بازشو زیر عکس آن را گزارش دهید