کاخ شمس سعد آباد

Description

این موزه، دربرگیرنده مجموعه کاملی است، از سیر فرهنگ و راه و روش زندگی انسان، و آئینه تمام نمایی است، از تحولات مختلف در تمامی جنبه‌های زندگی انسان، که در طی ادوار گوناگون حادث گردیده‌است. ساختمان موزه مردم شناسی، کاخ سابق شمس پهلوی بوده، که در ضلع شمال غربی مجموعه سعد آباد واقع گردیده‌است. پایه بنا در سال ۱۳۱۴ خورشیدی نهاده شد و ساخت آن تا سال ۱۳۱۸ خورشیدی به طول انجامید. ساختمان با مساحت تقریبی ۲۶۰۰ متر مربع، شامل دو طبقه و یک زیر زمین می‌باشد. معماری بنا از سبک معماران اروپایی، به ویژه آلمانی، الگو برداری گردیده و از معماری ایرانی در دوره ساسانی، نیز در قسمت‌های تزئینات فوقانی نمای بیرونی بنا، بهره گرفته‌است.

نکته جالب توجه در این کاخ این است که هنوز هم هیچ اثری از عکسها و یا لباسهای ملکه ثریا و فوزیه به چشم نمی‌خورد و حتی عکس‌های زمان پیر شدن خانم فرح دیبا بعد از انقلاب نیز در این مجموعه به چشم می‌خورد که شاید حکایت از جغد شومی دارد که لانه کرده است. زیرا در این کاخ لباسهای سلطنتی به نمایش گذاشته شده است که فقط مختص خانم فرح است.

Comments

سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-30T22:30:08+0000

مرسی برای همرسانی عکس خوبت و اطلاعات جالبش میثم جون

0

Details

  • 2535
  • 7
  • 1
  • 1

Author

Meysam Mashayekh Meysam Mashayekh

meysam1631

Color Palette

EXIF Data

Model Canon EOS 70D

Lens Canon 18-135 IS STM

Focal Length 18mm

Shutter Speed 1/50

Aperture F4.5

ISO 100

Taken At Wed, Jun 3, 2015 4:09 PM

Tags

Share This مکانبین

More From مکانبین

میدان نقش جهان اصفهان آگاما چوب پا پروانه آرامش ساختمان بورس تهران حال خوب مگس گیر گلو سرخ نر Untitled سربازان جمعه غروب آبچلیک - بند خاکی میاندشت

Favorites 7

فرشید دوستی Sepidaran Sepidaran سایت گردشگری ایران مکانبین نا-هنر کیان کیانی Sahar boroun هوس همتی