اعلام نتایج مسابقه عکاسی مردمکان

Description

باید اعتراف کنیم که چنین استقبالی در حدود کمتر از دوماه در فضای کم رونق وب ایران، اون هم با تبلیغات محدود چه در تعداد عضویت و چه در تعداد عکس های همرسانی شده (اشتراک گذاری شده) ما رو شگفت زده کرد و امیدوار به نسل های جدید، که آموخته اند باید "بخشی از تغییری باشند که می خواهند آن را ببینند".

از این رو از همه شما عزیزان، که فارغ از مسابقه و جایزه های ناقابل ما، اومدید تا ایران را به روایت خودتون برای همه ایرانیان و نسل های آینده مون ثبت کنید، بی نهایت سپاسگزاریم. چرا که عموما شبکه های اجتماعی به همت اعضا اون حرفه ای و پربار می شه و ما سازندگان، فقط بخشی از داستان هستیم. امیدواریم به کمک هم، "شبکه همرسانی گردشگران ایران" (مکانبینی ها) رو به سایت اول ایران در این حوزه تبدیل کنیم. همانطور که "سایت گردشگری مکانبین" در سال 1393 به لطف دوستداران اون در جشنواره وب ایران، سایت برگزیده مردمی در حوزه گردشگری شد.

در فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی مشابه .... امکان گذاشتن عکس های گردشگری هست اما بعد از یه مدت توی تایم لاین گم می شه و از دیده پنهان، اما این شبکه به صورت تخصصی برای گردشگری و سفر طراحی شده هرچند که ما علاوه بر مکانبینی ها (شبکه گردشگران ایران) عکس هاتون رو در شبکه های اجتماعی دیگه مث اینستاگرام، گوگل پلاس، فیسبوک، پینترست و... مکانبین با نام خودتون به اشتراک می ذاریم تا شما و عکس هاتون در اونجا هم دیده شید...

علاوه بر اون ما هدیه کوچکی رو برای جبران لطف های بی دریغ شما تهیه کردیم و اون ایجاد یک وبسایت تخصصی عکس بود تا علاوه بر شبکه همرسانی عکس گردشگران، در قالب یک سایت حرفه ای عکاسی، عکس های شما در معرض بازدید مجدد در فرمت و قالبی حرفه ای قرار بگیره امیدواریم این هدیه ما رو دوست داشته باشید.

دوستان می توانند عکس های برگزیده در هر بخش را در این سایت ببینند (پس از رفتن به سایت، با کلیک روی دکمه قرمز رنگ منو در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به بخش های مختلف بروید)http://www.makanbin.com/iranنتایج مسابقه :

Non-art و مکانبین به عنوان اسپانسرهای اولین مسابقه عکاسی مردمکان مکانبین، با دعوت از اساتید عکاسی و همزمان راه اندازی دبیرخانه مسابقه در پی آن بودند تا مسابقه عکاسی حرفه ای در حوزه گردشگری ایران برپا کنند هرچند این اولین مسابقه بوده و به حتم ایراداتی داشته که امیدواریم در مسابقات بعدی با نقدها و پیشنهادات سازنده شما آنها را رفع نماییم. تا شما عزیزان رضایت بیشتری از فضای حرفه ای شبکه همرسانی گردشگران ایران داشته باشید.

اسپانسرهای مسابقه عکاسی از دبیرخانه خواستند تا عکاس های برگزیده از کیفیت خوبی برخوردار باشند و از طرفی مرتبط با حوزه های نام برده در فراخوان، از این رو حداقل لایک ها را ده لایک برای برگزیده ها پیشنهاد دادند و از طرفی خواستار شدند تا عکس های برگزیده از کیفیت خوب قاب، ادیت و رنگ و نور برخوردار باشند.

از این رو در بخش شهروندی و دو بخش "حال خوب" و "من و منظره" عکس هایی که حداقل ده لایک داشتند و از کیفیتی خوب برخوردار بودند و همزمان مرتبط با حوزه های نامبرده در فراخوان بودند برگزیده شدند.

به همین دلیل برخی از عکس های بعضی از دوستان، به دلایل نامبرده (طبق نظر دبیرخانه جشنواره) برگزیده نشدند البته مسائل دیگری هم مثل ثبت نام یک نفر با چند ایمیل شخصی مختلف و رای دادن به عکس های خود و غیره هم بود که می گذاریم سربسته باقی بماند. (اطلاعاتی که بخش فنی دبیرخانه به اطلاع دبیرخانه رساند به عنوان مثال در روز پایانی با 30 ایمیل عضویت ایجاد شد!)

درج این اطلاعات از آن جهت بود تا اگر دوستانی دیدند که بعضی از عکس هایشان جز برگزیدگان نبود به حتم یکی یا همه ویژگی های نامبرده فوق درباره آنان صدق می کرد، همچون مرتبط نبودن با حوزه های نامبرده در فراخوان، تعداد لایک های کم، کیفیت بد رنگ و نور و ادیت و یا رای گرفتن با ایمیل های شخصی یکسان و...برگزیده بخش حرفه ای :به علت تعداد بالای عکس (400 عکس) در بخش حرفه ای داوران وقت بیشتری برای داوری خواستند خصوصا که تنها یک برنده داریم و این موجب سختی داوری شده است از این رو ما در 8 تیر 94، 15 نامزد و سپس در 10 تیر 94؛ عکس برگزیده را اعلام خواهیم کرد.برگزیدگان بخش شهروندی و بخش جانبی "من و منظره" و "حال خوب"ـ برگزیده بخش شهروندی :

عکس " کـــــوهُ مِــــــه" آقای سهیل یزدانبخش با 60 رای، برنده بخش شهروندی شد و برنده اپل آيپاد تاچ /iPod touch 5th 16GB.

http://www.makanbin.net/image/51/GHibdeWKبرگزیدگان بخش جانبی شهروندی :بخش حال خوب :

ـ آقای mohmad m

ـ خانم athena

ـ آقای Soroush aria

ـ آقای بهروز کاردانی ریزی

ـ آقای مازیار میرالی

ـ آقای معین یزدانبخش

ـ نوشین نامداریـ "من و منظره"

ـ خانم Mahsa

ـ آقای Soroush aria

ـ خانم Zarzar mokhtari

ـ خانم Mahdieh Wali

ـ آقای مازیار میرالی

ـ خانم نوشین نامداریاسپانسرهای اولین مسابقه عکاسی مردمکان، مسابقه را در چهاربخش طراحی کردند تا علاوه بر تنوع، هرعکاس/گردشگر این امکان را داشته باشد تا در چهاربخش شانس خود را برای برگزیده شدن بیازماید از این رو بدیهی است کسانی که در دوبخش برگزیده شدند تنها یک جایزه می گیرند اما برای نشان دادن و دیده شدن زحمت آنان، نام آنها در هر دو بخش و یا سه بخش خواهد آمد.قرار بر این بود تا جوایز بخش جانبی اولین مسابقه عکاسی مردمکان در هر بخش (من و منظره و حال خوب) به شرح زیر باشد :

به پنج برگزيده پک مونوپاد حرفه‌اي + بلوتوث شاتر + لنزهاي موبايل

به پنج برگزيده تري‌پاد انعطاف پذير براي موبايلاما از آنجا که عکس ها و عکاسان در بخش جانبی به حد نصاب نرسیدند و عکاس های برگزیده در دو بخش گاهی تکراری شدند اسپانسرها تصمیم گرفتند به هر ده نفر پک مونوپاد حرفه‌اي + بلوتوث شاتر + لنز موبايل داده شود.همچنین اسپانسرها بعد از مشخص شدن نفر اول بخش حرفه ای، به 5 نفر از عکاسان فعال در شبکه همرسانی گردشگران ایران به عنوان یادبود 5 جایزه دیگر را تقدیم خواهند کرد که اسامی این عزیزان در آن زمان اعلام خواهد شد.

5 تیرماه 1394

Comments

بهار ریسمانی ( Bahar Rismani )

بهار ریسمانی ( Bahar Rismani ) 2015-08-08T17:03:43+0000

ببخشید ادمین من نمیدونم چطور دوستانمو پیگیری کنم
اگه امکانش هست راهنماییم کنید
ممنون

0

بهروز کاردانی ریزی

بهروز کاردانی ریزی 2015-06-29T13:53:01+0000

آقا من یه پیشنهادم دارم. شما الان تقریبا یه بانک اطلاعاتی از مکانهای تاریخی و دیدنی و گردشگری که تشکیل شده از عکس و مختصات محل و تجربیات عکاس و ... دارید. میتونید این اطلاعات رو در قالب یه اپلیکیشن کاربردی روی گوشی های هوشمند ارایه کنید. البته اپ باید آنلاین باشه و این امکان رو داشته باشه که با انتخاب یک منطقه تمام اطلاعات مربوط به اونجا رو مثل مکان های دیدنی و تاریخی رو با عکسش ببینه. یا این که مثلا تا شعاع ۵۰ کیلومتری کاربر تمام نقاطی که شما ثبت کردید رو نشون بده. این اپ میتونه اول به صورت دمو ارایه شه و در صورت استقبال پولی شه. والبته با اشتراک گزاری عکسای بیشتر بهتر و کامل ترم میشه. ببخشید بطور خلاصه خیلی حرف زدم نصف شب این فکر یهو افتاد تو سرم تا صبحم نگذاشت بخوابم.

0
سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-29T16:00:48+0000

فدای شما و فکراتون آره بهروز جون، ما تو فکرش هستیم واسه مکانبین اپلیکیشن بسازیم حالا که داره استان هجدهم راه می افته، کمی سرمون شلوغ شده بود این مدت، فرصت نشد از یه طرف این سایت از یه طرف راه اندازی استان های باقیمونده و مسابقه و اینا ولی حق با شماست اپش خصوصا توی این روزها که همه بیشتر سراغ اپ می رن تا وبسایت بهتره این ایده باید یکی دو تا مشکل رو توی سایت برطرف کنیم و همزمان اپ رو پیش ببریم، فدای شما و خوش دلیتون بهروز جون

0


Meysam Mashayekh

Meysam Mashayekh 2015-06-29T10:44:53+0000

با سلام
ضمن تشکر از انتخاب 4 عکس اینجانب در بخش حرفه ای امیدوارم بتوانید دامنه فعالیتهای این سایت بسیار خوب را افزایش دهید. بزودی بنده عکسهای بیشتری در ارتباط با مکانهای گردشگری در ایران در سایت شما قرار خواهم داد.
با تشکر

0
سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-29T16:04:02+0000

فدای تو میثم جون، حتما گسترش می دیم از عکس های خوب دوستانی مث شما سرذوق اومدیم و سایت "ایران به روایت شما" رو هم راه انداختیم تا این حس رو به شما دوستان منتقل کنیم که عکساتون برامون ارزشمنده و در قالب و فرمت یک سایت - گالری مجزا هم قرارگرفته تازه شروع کردیم با هم question

0


Mahshad Razavi

Mahshad Razavi 2015-06-28T10:01:40+0000

خسته نباشید. به امید بهتر نشون دادن ایرانمون. question

0
سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-28T10:15:51+0000

مهشاد خوشدل، مرسی از بودنت ما هم منتظر عکس ها و روایت هات از ایران هستیم

0


بهروز کاردانی ریزی

بهروز کاردانی ریزی 2015-06-27T10:34:41+0000

با سلام باید بگم خیلی خوشحالم که تونستم یه همکاری هر چند ناچیز توی این حرکت زیبا تون داشته باشم. و بسیار ممنونم که چندتایی از عکسامو توی سایت جدیدتون گذاشتید. و خیلی جالب بود والبته مایه افتخار که جز برگزیدگان بخش حال خوب هم بودم.
راستی همونطور که قبلا اطلاع داده بودم من به ایمیلی که باهاش توی سایت ثبت نام کرده بودم دسترسی ندارم. و اگر امکان داره این آدرس را جایگزین کنید. behrooz.shik@gmail.com
به امید موفقیت هرچه بیشتر شما عزیزان در رسالت زیبایی که بر دوش گرفته اید.

0
سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-27T12:39:27+0000

فدای محبتت بهروز جون، باعث افتخار عکس هات رو گذاشتیم توی سایت "ایران به روایت شما" چشم بررسی می کنیم از بس سرمون شلوغ بود وقت نکردیم به روی چشمامون

0


سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-26T22:33:43+0000

امیدوارم دوستان سایت جدید "ایران" در مکانبین http://www.makanbin.com/iran که عکس های برگزیده و نامزدهای بخش حرفه ای رو اون قرار دادیم دوست داشته باشند. حالا پس از اعلام نتایج پایانی توسط داوران عزیز، ما عکس های دیگری که در این شبکه همرسانی شدند و از کیفیت و توضیح خوبی برخوردار بودند و یا عکس های جدید خوب ارسالی توسط دوستان رو به سایت "ایران" مکانبین اضافه خواهیم کرد الان فقط عکس های برگزیده و نامزد شده به صلاحدید حرفه ای داوران در سایت ایران مکانبین قرار گرفته، امیدواریم دوستان دیگر که عکسی از آنها در این سایت جدید نیست از ما دلخور نشوند و کمی صبر کنند چون وقتی داوران حرفه ای دعوت می کنیم ملزم به رعایت نگاهشان هستیم اما پس از اعلام نتایج سایر عکس های خوب و با کیفیت را در این سایت جدید بارگذاری خواهیم کرد

0
آتنا نوروزی

آتنا نوروزی 2015-06-27T08:38:02+0000

واقعا ممنون از زحماتتون، امیدوارم روز به روز شاهد بیشتر شدن این حرکتهای قشنگ باشیم برای ایران عزیزمون که واقعا از لحاظ جغرافیایی یکی از بهترین های دنیاست. همگی خسته نباشی question

0


مازیار میرالی

مازیار میرالی 2015-06-26T20:37:10+0000

بسیار ممنون از شما و تیم خوب و حرفه ای تون که فرصتی رو فراهم کردید تا ایران زیبای ما بهتر و بیشتر از قبل دیده بشه و بتونیم به صورت متمرکز زیبایی های بی انتهای این سرزمین رو در یک مکان جمع آوری کنیم.
خیلی خیلی خوشحال و خرسندم که نام من هم در بین برگزیدگان هر دو بخش و در کنار نام عزیزان و اساتید خودم هست. برای من افتخار بزرگی بود که نگاه های زیباتون رو به عکسهام دادید و با نظرات دلگرم کننده تون من رو تشویق کردید که عکسهای بیشتری برای نمایش بذارم.
حتما در آینده بیشتر از قبل در خدمتتون خواهم بود و فارغ از بحث مسابقه یا جایزه، خیلی دوست دارم که در دیده شدن زیبایی های کشور عزیزم ایران، بتونم سهم کوچکی داشته باشم.
آرزوی موفقیت روزافزون برای تیم مکانبین دارم و امیدوارم همینطور با قدرت و انرژی به کارتون ادامه بدین. question
ارادتمند - مازیار میرالی

0
سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-06-26T22:23:23+0000

ای جان مازیار عزیز ما لطف داری به ما، از شما و همه دوستان سپاسگزاریم چون شماها "آتیش بیار معرکه شدید" question وگرنه این سایت یک اسکریپت ساده است ما هم سعی کردیم پابه پای شما این مسیر رو بیایم حالا کم کم با حمایت های شما، سایت رو ارتقا می دیم و مشکلاتی که داره رومرتفع می کنیم، این شبکه همرسانی عکس گردشگران باعث شد ما کلی دوست های جدید مث شما پیدا کنیم <3

0