کویر مصر

Description

روستای مصر یا کویر مصر در قلب کویر های ایران در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان جندق و در ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد. موقعیت جغرافیایی روستا ۰۴/۳۴ شمالی و ۴۷/۵۴ شرقی می باشد.

روستای مصر با حدود 120 نفر جمعیت در میان شن‌های روان کویر مرکزی ایران قرار دارد. این روستا این روزها از مهمترین و جذابترین مناطق گردشگری ایران به حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست .مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند.

کویر مصر ایران، توسط رشته کوه هایی از جانب غرب، جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده است که بخشی از سلسله جبال کوه های فلات مرکزی ایران به حساب می آید. این کویر در گودال هایی طبیعی در کوهپایه های این کوه، تپه های ماسه ای زیبایی را تشکیل داده است که هدف گردشگری و کویر نوردی می باشد. روستای مصر به دلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک است. مردم مصر در سال های اخیر و به خصوص در ایام گردشگری بیشتر به مشاغل مربوط به اسکان و خدمات به مسافران مصر می پردازند. شهرت کویر مصر زندگی آنان را نیز تغییر داده است. اما پیش از این بیشتر به کشاورزی و دامداری مشغول بودند و در کنار کاشت زعفران و گندم به پرورش شترنیز اشتغال داشتند.

دکتر آلفونس گابریل جغرافیدان و جهانگرد اتریشی (متولد 1982) می‌گوید: «کویر کسی را که یک‌بار اسیر افسونش شده باشد هرگز رها نخواهد کرد.» این جمله‌ای است که پس از سفر به کویر مصر ایران به آن ایمان پیدا خواهید کرد. افسون آسمان کویر مصر تا پایان عمرتان بارها و بارها شما را به آنجا خواهد کشید.

Comments

سایت گردشگری ایران مکانبین

سایت گردشگری ایران مکانبین 2015-10-22T12:52:46+0000

زیباست برچسب رو اضافه خواهیم کرد هرچند موقع ارسال شما می تونید به سلیقه خودتون برچسب بذارید یعنی کلمات کلیدی که عکس شما با اونها به موتورهای جستجو معرفی خواهد شد

0

کیان کیانی

کیان کیانی 2015-10-22T10:27:55+0000

چه طبیعت کمتر دیده شده ای رو از مصر همرسانی کردی کیوان جون سپاس

0

Details

  • 604
  • 6
  • 2
  • 0

Author

کیوان ابوالقاسمی کیوان ابوالقاسمی

keyvanabolghasemi

Color Palette

EXIF Data

Model NIKON D7100

Focal Length 18mm

Shutter Speed 1/800

Aperture F3.5

ISO 100

Taken At Thu, Dec 5, 2013 3:39 PM

Tags

Share This مکانبین

More From مکانبین

پای در بند به رنگ آرامش بندر انزلی دو یار آگامای قفقازی پاییز و زالزلک Girlfriend تیرکن (هفت آبشار) آبشار شبستر جاده جنگلی من و همسر در خرانق یزد دریاچه زیبای سد طرق مشهد

Favorites 6

کیان کیانی سایت گردشگری ایران مکانبین Sepidaran Sepidaran نا-هنر Sahar boroun Mehran Ostovari