FAQ

ـ ثبت نام در سایت مکانبینی ها به چه شکلی است؟

جواب : با ایمیلی که می خواهید در شبکه ثبت نام کنید به ایمیل register@makanbin.net ایمیل بزنید در اسرع وقت پس از رسیدگی به شما پاسخ داده خواهد شد  :

ـ نحوه صحیح بارگذاری عکس در شبکه چگونه است؟

در فیلم زیر می توانید با نحوه صحیح بارگذاری (آپلود عکس) بیشتر آشنا شوید

 

ـ گذرواژه یا نام کاربری را فرموش کردم؟

جواب : همچون سایر سایت ها با زدن روی نوشته "گذرواژه ام را فراموش کردم" به صفحه ای منتقل می شوید که از شما ایمیل می خواهد ایمیل را می دهید و دکمه را می زنید تا به ایمیل شما لینک نوسازی گذرواژه ارسال شود شما برای ورود هم می توانید نام کاربری و هم ایمیل خود را وارد کنید.

ـ آیا همه می توانند عکس های مرا ببیند؟

جواب : بله هم اعضا و هم بازدیدکنندگان (کسانی که عضو نیستند) می توانند عکس ها را ببیند

ـ آیا همه افراد می توانند عکس های مرا لایک (بپسندند) کنند؟

جواب : فقط اعضای سایت می توانند عکس های شما را لایک کنند (بپسندند)

ـ آیا عکس های من قابل دانلود هستند؟

جواب : در هنگام بارگذاری عکس، شما می توانید انتخاب کنید که اجازه دانلود عکس در سایز اصلی امکان پذیر باشد یا خیر اما در نهایت در وب امکان عکس گرفتن از عکس و.. هست اما با انتخاب شما در هنگام آپلود عکس (بارگذاری عکس) این امر برای هرکسی امکانپذیر نخواهد بود.

ـ "اطلاعات بیشتر" در بخش بارگذاری عکس، چیست آیا مجبور به پر کردن آن هستم؟

جواب : اگر عکاس حرفه ای هستید پیشنهاد می کنیم که ذکر کنید اما اگر فیلدها را خالی هم بگذارید عکس شما امکان ارسال را دارد.

ـ حداقل ها برای بارگذاری عکس مطلوب چیست؟

جواب : عنوان عکس، توضیحات عکس شامل اینکه این مکان یا بنا یا طبیعت کجاست و چه ویژگی هایی دارد و... و همچنین انتخاب دسته بندی عکس به عنوان مثال مشخص کنید مثلا سفر، بنای تاریخی یا... اجازه دانلود می دهید یا خیر، محل گرفتن عکس، برچسب و اگر عکس شما به هر دلیلی صحنه نامناسبی برای کودکان است آن را برای بزرگسالان انتخاب کنید.

 ـ حداقل سایز قابل قبول در ضلع بزرگ 1000 پیکسل  و حداکثر سایز 2500 پیکسل در ضلع بزرگ است

ـ پیدا کردن محل عکس در هنگام بارگذاری عکس چگونه است؟

جواب : مثلا عکسی گرفتید که مربوط به شهمیرزاد در استان سمنان است شما کافی است نام "شهمیرزاد" را در فیلد نقشه بنویسید به شما به صورت نوار بازشو پیشنهاد می شود آن را انتخاب کنید.

ـ بعد از ارسال عکس چگونه می توانم آن را ویرایش کنم؟

جواب : می توانید با کلیک روی منوی آبی رنگ زیر عکس با عنوان "بیشتر" روی "ویرایش" کلیک کنید تا به صفحه ویرایش بروید از آنجا امکان تغییر نام، توضیحات عکس، تغییر دسته بندی و امکان ویرایش تگ های عکس خود را دارید.

ـ چگونه تخلفی را گزارش کنم؟

جواب : از منوی زیر هر عکس می توانید با کلیک بر روی منوی "بیشتر" سپس روی "گزارش" کلیک کنید و آن عکس را با نوشتن دلیل گزارش برای ما ارسال کنید

ـ ایمیل های ارسالی از طرف شبکه همرسانی مکانبین به ایمیل من زیاد است و اذیتم می کند؟

جواب : به صورت پیشفرض اگر کسی عکس شما را بپسندد یا دیدگاهی برای عکس شما ارسال کند و یا شما را پیگیری کند ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد شما می توانید از منوی بالا روی منوی نام خود کلیک کنید و از زیر منوی "تنظیمات پروفایل" به بخش تنظیمات رفته و تیک های مربوط به ایمیل به شما را بردارید یا هر کدام را که می خواهید بردارید تا از این پس ایمیلی به شما نیاید یا تنها ایمیل هایی که می خواهید بیاید.

ـ چگونه مشخصات پروفایلم را  (تغییر گذرواژه، عکس پروفایل، درباره من، تاریخ تولد و لینک به شبکه های اجتماعی و ویلاگ و وبسایتم) ویرایش کنم؟

در فیلم زیر می توانید با تنطیمات پروفایل بیشتر آشنا شوید