About Us

درباره شبکه همرسانی عکاسان ایران مکانبین (مکانبینی ها) :

شبکه همرسانی مکانبین، شبکه ی اشتراک گذاری عکس در حوزه ی طبیعت، گردشگری و سفر است در این شبکه هر عکاس/گردشگر یک پروفایل دارد تا در آن روایتِ خود از ایران را در دسته بندی های گوناگون به ثبت برساند تا پس از چندی به یاری هم آرشیوی از ایرانمان را به روایت تصویر برای دیگران و نسل های آینده به یادگار بگذاریم.

شبکه همرسانی مکانبین، وابسته به پرتال گردشگری ایران مکانبین است ( پرتال گردشگری مکانبین در سال 1393 در جشنواره وب ایران، برنده رای گیری مردمی در شاخه گردشگری و سفر شد) این شبکه عکاسی  (www.makanbin.net)در اردیبهشت ماه سال 1394 به همت کیان کیانی و بهرام رامه راه اندازی شد (بهرام رامه مهر 95 از مجموعه مکانبین رفتند) و در مسیر دوستان دیگری به ما افزوده شدند. ما بر آن هستیم تا فضایی مناسب و حرفه ای را برای عکاسان و گردشگران ایرانی در فاز اول و عکاسان خارجی (ایران به روایت غیر) در فاز دوم ایجاد نماییم.

برخی از اهداف اصلی این شبکه را می توان اینگونه برشمرد :

ـ ثبت ایران به روایت عکاسان و گردشگران ایرانی و خارجی

ـ ایجاد شناسنامه مجازی در جهان نت، برای عکاسان علاقمند به عکاسی در حوزه طبیعت،حیات وحش و سفر (به طوری که وقتی نام عکاسی از این شبکه در گوگل سرچ می شود، لینک پروفایل آن عکاس در شبکه در صفحه نخست گوگل باشد، در واقع در عصر جدید “google results” (نتایج گوگل) معرف هویت حرفه ای یک شهروند در جهان مجازی است از این رو وقتی نام یک عکاس در گوگل جستجو می شود، داشتن لینک به پروفایلی در یک شبکه عکاسی می تواند معرف خوبی برای کار حرفه ای او در جهان عکاسی و وب باشد)

ـ معرفی عکاسان حرفه ای ایران در قالب شبکه و مجله الکترونیکی

ـ معرفی مکان های طبیعی، گردشگری و کمتر شناخته شده ایران، برای شناخت بیشتر ایرانیان از سرزمینی که آن را وطن خود می خوانند.

ـ آشنایی و دوستی بیشتر عکاسان حرفه ای و آماتور با یکدیگر و همچنین دادن چشم اندازهای جدید برای دیدن و ثبت دیگرگونه جهان پیرامون به یکدیگر

ـ ....

چرا شبکه همرسانی مکانبین؟!

شاید این سوال منطقی برای هر یک از خوانندگان این متن پیش بیاید که چرا با وجود فیسبوک، پینترست، ایسنتاگرام و... شبکه عکاسی ایرانی اهمیت دارد؟

همه ما تجربه کرده ایم که در موج های جهان مجازی، همیشه یک شبکه یا سایت یا اپلیکیشن دوره ای طلایی دارد که پایان می پذیرد به عنوان مثال فیسبوک زمانی در اوج بود و میلیون ها عکس در آن بارگذاری شد عکاسان حرفه ای، در پروفایل خود و یا گروه های مختلف عکاسی، عکس هایشان را بارگذاری کردند اما همه آنها در تایم لاین ها گم شد و اکنون برای پیدا کردنشان نه فیسبوک کمک شایانی می کند و نه گوگل به خاطر رقابتش با فیسبوک در نتایج گوگل آنها را به نام عکاسان نشان می دهد و یا پینترست با آن شهرتش در رقابت با اینستاگرام در حال ناپدید شدن است. از این رو این شبکه از دو جهت پیشنهادی است به عکاسان حرفه ای و گردشگران حرفه ای ایران :

ـ داشتن پروفایلی در یک شبکه ایرانی تا عکس هایشان به نام خودشان همیشه در دسترس آنها و مخاطبانشان باشد...

ـ و نکته دوم آنکه درست است که اینستاگرام و پینترست اکنون هستند و شهرت جهانی دارند اما آنها پروژه ی سایرین هستند و نه ایرانیان و می دانیم که در شاخصه های سنجشِ رشد و توسعه یافتگی یک ملت، "مصرف" سنجه ی سنجشگران نیست بلکه تولید و خلاقیت و پشت کار یک ملت نشان دهنده ی رشد و توسعه یافتگی آنان است. این شبکه یک پروژه ایرانی - مردمی است تا ایرانیان در آن، سرزمین شان را به روایت خودشان در شبکه خودشان به ثبت برسانند، روایتی برای دیگران و نسل های آینده ... از همه عکاسان و گردشگران همدلی که این پروژه را با حضور خود از آن خود کردند تشکر می کنیم و دوباره یادآور می شویم که همه این عزیزان سهامداران این پروژه ایرانی هستند تا با هم "بخشی از تغییری باشیم که می خواهیم در آینده ببینیم" همچنین از عکاسان و طبیعت دوستان خوب ایران زمین دعوت می کنیم، تا با پیوستن به این پروژه ایرانی – مردمی، آتش بیار این معرکه باشند تا نور این آتش ایرانی را از سرزمین های دورتر هم بتوان دید.

درباره پرتال گردشگری مکانبین :

سایت گردشگری ایران - مکانبین پرتال گردشگری است که از نیمه دوم سال 1391 راه اندازی شده است و تا کنون 18 استان را تحت پوشش خود قرار داده بدین صورت که بطور اختصاصی برای هر استان یک سایت گردشگری جداگانه ای را به تفکیک شهرهای آن راه اندازی کرده است تا گردشگران پس از ورود به هر استان این امکان را داشته باشند که شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند و با جاذبه های گردشگری و تاریخی و ... آن شهر آشنا شوند.

سایت گردشگری مکانبین که تنها چند ماه پس از راه اندازیش با استقبال گسترده ای روبرو شد و در سال 1393 در شاخه گردشگری و سفر جشنواره وب ایران منتخب رای گیری مردمی شد و اکنون در حال ادامه مسیر و گسترش استان ها و شهرهای تحت پوشش خود است.

این شبکه همرسانی (اشتراک گذاری) عکس "مکانبینی ها" یکی از مجموعه سایت هایی است که سعی شده متناسب با کمبود چنین فضایی در فضای مجازی گردشگری برای شما علاقمندان راه اندازی شود این شبکه همرسانی عکس همچون سایر شبکه ها با فعالیت کاربران آن در تولید محتوا آن چیزی خواهد شد که شایستگی اش را دارد از این رو از شما می خواهیم با هم، بهترین ها را برای ایران عزیزمان به یادگار بگذاریم چرا که ایران سربلند شایسته و بایسته هر ایرانی است

شما می توانید از طریق شماره زیر با ادمین شبکه همرسانی مکانبین در ارتباط باشید

09301034134